نصب دوربین مداربسته

نصب دوربین مداربسته

نصب دوربین مدار بسته

ما یک تیم قدیمی در زمینه نصب دوربین مداربسته از سال 1389 هستیم که تا کنون صدها پروژه کوچک و بزرگ در تهران و سایر نقاط کشور انجام داده ایم. اجرای انواع پروژه های نظارتی – امنیتی و شبکه جزئی از رزومه کاری ما است.

نصب دوربین مدار بسته

داستان نصب ما به اینصورت است 

نصب دوربین مدار بسته

داستان نصب ما به اینصورت است: 

شاید برای فردی که هیچ سابقه ای در استفاده از دوربین مداربسته را نداشته باشد خرید و نصب دوربین کمی گیج کننده باشد و به خاطر امنیتی بودن این مبحث نمی توان گفت که امری ساده است. در اینجا میان تبلیغ کاری خودمان بیاییم کمی درباره چگونگی نصب دوربین مداربسته توضیح دهیم تا انتخاب را برای شما ساده تر کنیم.

  انتخاب بهترین دوربین مداربسته:

  انتخاب دوربین مداربسته مورد نیاز شما شامل مواردی است که بستگی به موارد زیر دارد:

  • کیفیت مورد انتظار شما
  • حساسیت محل نصب دوربین مداربسته
  • کاربرد دوربینی که قصد نصب آن را دارید
  • بودجه شما برای نصب دوربین مداربسته
  • تعداد دوربین مورد نیاز

  کیفیت دوربین مداربسته:

  اولین نکته رزولوشن دوربین مداربسته (مگاپیکسل) است. به زبان ساده هرچقدر مگاپیکسل افزایش یابد کیفیت خروجی نیز افزایش می یابد. با این توضیح قطعا دوربین مداربسته 5 مگاپیکسل کیفیت بالاتری از دوربین 2 مگاپیکسل دارد. همچنین موضوعاتی مثل سرعت تصویر، سنسور تصویر، پردازنده و... به صورت مستقیم بر کیفیت دوربین مداربسته تاثیرگذار است. لذا برای خرید بهترین دوربین مداربسته نیاز است کمی اطلاعات تخصصی خود را در این زمینه افزایش دهید.

  حساسیت محل نصب دوربین مداربسته:

  قطعا نصب دوربین مداربسته در یک بانک با نصب آن در پارکینگ , منزل و یا مغازه متفاوت است. هر کدام از این محل ها دارای نیازهای متفاوت و حساسیت های گوناگون هستند. در اماکن حساس باید دوربین های با کیفیت و با تکنولوژی بالا نصب نمود. هم چنین رزولوشن آن نیز باید بالا باشد تا جزییات تصویر به راحتی قابل تشخیص باشد. در ادامه یک جدول آورده شده است که بر اساس تجربیات چندین ساله ما تهیه شده است. در این تصویر بر اساس نیاز مکان های متفاوت، مشخصات دوربین مداربسته پیشنهادی ما درج شده است.

  نصب دوربین مداربسته

  نصب دوربین مداربسته

  کاربرد دوربینی که قصد نصب آن را دارید

  برای نصب دوربین مداربسته دو کاربرد اصلی در نظر گرفته می شود:

  • 1- کاربرد نظارتی
  • 2- کاربرد امنیتی

  نصب دوربین مداربسته

  نصب دوربین مداربسته

  متاسفانه بسیاری از کارشناسان دوربین مداربسته این مسائل را با شما مطرح نمی کنند. توجه به کاربرد نظارتی یا امنیتی از مهم ترین نکات نصب دوربین مداربسته می باشد.

  نصب دوربین مداربسته نظارتی

   دوربین مداربسته نظارتی در محل هایی نصب می شود که قصد دارید فقط برای مشاهده رفت و آمد از آن استفاده کنید. نباید از دوربینی که برای نظارت استفاده می کنید انتظار تشخیص چهره از راه دور یا خواندن پلاک خودرو را داشته باشید.

  نصب دوربین مداربسته امنیتی

   دوربین مداربسته امنیتی برای اهداف مشخصی مانند موارد زیر نصب می شود:

  • تشخیص چهره افراد
  • تشخیص پلاک خودرو
  • مراقبت از صندوق پولی فروشگاه ها
  • تشخیص دقیق جزییات در تصویر
  • دوربین مداربسته با کاربرد امنیتی تنها به کیفیت توجه نمی کند. تعداد دوربین ها و زاویه نصب هریک از آن ها نیز در به دست آمدن اهدافی که ذکر شده تاثیر دارد.

  بودجه مد نظر شما برای نصب دوربین مداربسته:

  مقدار پولی که قصد دارید برای نصب دوربین مداربسته در محل خود هزینه کنید بسیار اهمیت دارد. نیاز به توضیح ندارد که به صورت عادی هرچه میزان هزینه شما بیشتر باشد کیفیت بالاتری دریافت می کنید. اما نکته مهم در این زمینه چیست؟ چطور باید با کمترین هزینه بهترین کیفیت را دریافت کرد؟

  اگر به دنبال کاهش هزینه نصب دوربین مداربسته هستید به نکات زیر توجه کنید:

  نکته 1: یک دوربین گران قیمت ممکن است بیش از آن چه شما نیاز دارید امکانات داشته باشد اما ارزان بودن یک محصول نسبت به سایرین حتما باید باعث به فکر افتادن شما شود. خرید محصول ارزان قیمت دارای عواقبی است که به عهده مشتری می باشد.

  نکته 2: دوربین هایی که از متوسط قیمت بازار ارزان تر هستند، کاربرد نظارتی دارند. اگر طبق آن چه که بالاتر به آن اشاره شد، نیاز به کاربرد امنیتی دارید قطعا دوربین مداربسته ارزان کارایی لازم را ندارد.

  نکته 3: هرچقدر برای نصب دوربین مداربسته بیشتر هزینه کنید، به امنیت بیشتر خود کمک نموده اید. اگر تصور این را دارید که با خرید دوربین مداربسته گران، فروشنده آن سود زیادی کسب می کند در اشتباه هستید. اغلب اوقات دوربین های ارزان قیمت دارای حاشیه سود بسیار بالاتری نسبت به محصولات گران تر و با کیفیت هستند.

  نصب دوربین مداربسته

  نصب دوربین مداربسته

  تعداد دوربین مورد نیاز

  این که چه تعداد دوربین مداربسته برای نصب در محل خود نیاز دارید به دو عامل کلیدی زیر بستگی دارد:

  • ابعاد و مساحت محل نصب
  • کاربردی که از دوربین مداربسته انتظار دارید

  یک کارخانه با مساحت چند هزار متر مربع به ده ها و یا صد ها دوربین مداربسته نیاز دارد. یک منزل با یک پارکینگ کوچک احتمالا با حداکثر 8 عدد دوربین مداربسته پوشش داده می شود.این که واقعا چند عدد دوربین مداربسته نیاز دارید کاملا بستگی به محل زندگی و کار شما دارد. تعداد دوربین مداربسته های مورد نیاز شما توسط کارشناس نصب دوربین مداربسته تعیین می شود. توصیه می کنیم هرگز کارشناس نصب را برای نصب تعداد مد نظر خود تحت فشار قرار ندهید. چرا که با این کار به امنیت خود آسیب رسانده اید.

  کاربرد نصب دوربین مداربسته نیز تاثیر زیادی در تعداد مورد نیاز شما دارد. به عنوان مثال در یک بانک باید بالای سر هر یک از کارمندان یک دوربین مداربسته نصب شود. یا در یک فروشگاه زنجیره ای برای هر قفسه و هریک از صندوق دارها یک دوربین مداربسته نیاز است. اما برای پوشش اتاق های یک دفتر تجاری نصب یک عدد دوربین مداربسته در هر اتاق کافی است. تمامی این مسائل فقط توسط کارشناس با تجربه قابل تشخیص است. چرا که شما تجربه و اطلاعاتی در زمینه زاویه دید، کیفیت، محل مناسب نصب و ... ندارید.

  نصب دوربین مداربسته

  کمی درباره نصب ما بیشتر بدانید

  نصب دوربین مداربسته

  کمی درباره نصب ما بیشتر بدانید

  پروژه نصب دوربین مداربسته بسیار حساس است. نتیجه کم ترین اشتباه کارشناس نصب، به خطر افتادن امنیت شما می باشد. لذا باید به این موضوع توجه ویژه ای داشته باشید.

  نصب دوربین مداربسته نیازمند تجهیزاتی است که بتواند کیفیت ارتباطات و هم چنین تصاویر را اندازه گیری کند. از انتخاب تجهیزات و ارائه مشاوره گرفته تا انجام آزمایش های دقیق پس از نصب و راه اندازی و آموزش همگی نکات مهمی هستند. کارشناس نصب دوربین مداربسته باید حتما تجهیزات زیر را داشته باشد:

  نصب دوربین مداربسته

  انواع ابزارهای سوارخ کاری سبک و سنگین

  تجهیزات تست ارتباط و کیفیت تصویر

  دستگاه های برچسب زن برای کابل ها

  ابزارهای ایمن کار در ارتفاع زیاد

  انواع تجهیزات به روز نصب اتصالات

  ابزار نصب دوربین

  1-انواع ابزارهای سوارخ کاری سبک و سنگین

  2-تجهیزات تست ارتباط و کیفیت تصویر

  3-دستگاه های برچسب زن برای کابل ها

  4-ابزارهای ایمن کار در ارتفاع زیاد

  5-انواع تجهیزات به روز نصب اتصالات

  متاسفانه به دلیل افزایش تقاضا برای نصب دوربین مداربسته، افراد زیادی بدون داشتن کم ترین تخصص و تجربه وارد این بازار شده اند. اکثر این افراد با پیشنهاد محصولات ارزان و بی کیفیت و هم چنین دریافت مبالغ پایین برای شما یک سیستم دوربین مداربسته نصب می کنند.

  هشدار: نصب دوربین مداربسته در راستای تامین امنیت خانه، محل کار، فرزندان و.. انجام می شود. توصیه می کنیم مانند هر کار تخصصی دیگر، تنها از افراد با تجربه و دارای سابقه روشن در این زمینه استفاده کنید.

  سوال:اگر کارشناس نصب دوربین مداربسته کم تجربه باشد چه عواقبی دارد؟

  1- به دلیل انتخاب محصول نامناسب نیاز شما رفع نمی شود.

  2- ممکن است به دلیل سیم کشی نامناسب و سرهم بندی اشتباه تجهیزات برقی، خطر سوختگی تجهیزات و یا آتش سوزی گریبان گیر شما گردد.

  3- ممکن است به دلیل انتخاب حافظه ذخیره سازی نامناسب، ضبط تصاویر شما دچار توقف گردد و شما از این موضوع اطلاع نداشته باشید.

  4- نصب غیرحرفه ای دوربین مداربسته باعث به وجود آمدن خطر به سرقت رفتن تجهیزات می شود. دوربین مداربسته باید به گونه ای نصب شود که سارقین نتوانند به راحتی آن را از جای خود جدا نموده و به سرقت ببرند.

  5- کارشناسان غیرحرفه ای پس از نصب شما را رها کرده و خدمات پس از فروش آن ها دارای ضمانت مشخصی نمی باشد.

  6- آموزش استفاده از سیستم های دوربین مداربسته موضوع بسیار مهمی است که عدم توجه به آن می تواند باعث دردسر شما در استفاده از این سیستم ها شود.

  7- نصب غیر اصولی دوربین مداربسته باعث هدر رفتن هزینه و زمان شما می شود و منجر به دوباره کاری و اتلاف وقت می گردد.

  به طور کلی استفاده از کارشناسان کم تجربه و غیر حرفه ای برای نصب دوربین مداربسته (مخصوصا در اماکن حساس) به هیچ عنوان توصیه نمی شود. لذا حتما باید نکات مطرح شده را مد نظر قرار دهید.

  مراحل نصب دوربین مداربسته

  نصب دوربین مداربسته دارای مراحل دقیق و مشخصی است. این مراحل یک استاندارد بین المللی است که باید به آن توجه نمود. بار دیگر تاکید می کنم که نصب دوربین مداربسته به صورت مستقیم در راستای تامین امنیت به کار می رود. لذا خواهشمندیم حتما با دقت نظر ویژه ای به این موضوع توجه نمایید.

  مراحل نصب دوربین مداربسته به صورت دقیق به ترتیب زیر می باشد
  • مرحله 1: تعیین زمان بازدید از محل نصب و اعزام کارشناس جهت ارائه مشاوره
  • مرحله 2: حضور یافتن کارشناس، مشاهده کامل محل، بیان نیازهای شما به کارشناس
  • مرحله 3: تدوین پیش نویس طرح پروژه نصب و تعداد و محل نصب دوربین ها
  • مرحله 4: بررسی پیش نویس توسط تیم نصب و تدوین نقشه اجرایی
  • مرحله 5: ارائه پیش فاکتور به مشتری شامل هزینه تجهیزات و اجرت نصب
  • مرحله 6: بررسی و تایید پیش فاکتور توسط مشتری
  • مرحله 7: تعیین زمان شروع پروژه و دریافت پیش پرداخت
  • مرحله 8: شروع پروژه و استقرار تیم نصب در محل پروژه
  • مرحله 9: تکمیل نمودن نصب فیزیکی تجهیزات
  • مرحله 10: اعمال تمام تنظیمات نرم افزاری مربوط به ضبط و پخش
  • مرحله 11: اتصال تجهیزات به اینترنت و دریافت تصاویر بر روی موبایل
  • مرحله 12: تسویه حساب مشتری و تکمیل فرم نظرسنجی
  • مرحله 13: آموزش کار با تجهیزات (دستگاه ضبط و پخش)
  • مرحله 14: اعلام شرایط و نحوه پشتیبانی از مشتری توسط کارشناس

  مراحل ذکر شده یک فرآیند استاندارد برای نصب دوربین مداربسته است. چنانچه هریک از این مراحل به درستی انجام نشود، شما به عنوان مصرف کننده سیستم دچار مشکل خواهید شد. در ادامه برخی از این مراحل که نیاز به توضیح بیشتری دارد برای شما تشریح می گردد.

  نکات مربوط به پیش فاکتور

  ارایه پیش فاکتور به مشتری صرفا در راستای اعلام هزینه موارد توافق شده در زمان کارشناسی اولیه می باشد. چنانچه نیازهای مشتری در خلال این فرآیند تغییر نماید هزینه آن به صورت جداگانه محاسبه شده و پیش فاکتور جدیدی صادر می شود. هم چنین با توجه به عدم ثبات قیمت ها در بازار، اعتبار پیش فاکتورهای صادر شده حداکثر 72 ساعت می باشد. لذا احتمال تغییر قیمت ها بعد از این زمان ممکن است.

  نکات مربوط به نصب فیزیکی تجهیزات

  همان طور که اشاره شد نصب فیزیکی تجهیزات باید با تخصص بالا انجام شود تا از عواقب بعدی جلوگیری شود. مشتری موظف است بر این فرآیند نظارت داشته باشد. چنانچه فعالیت هایی مثل داکت کشی و کابل کشی باعث به هم ریختگی زیبایی ظاهری محل زندگی یا کار شما می شود باید این نکات را به کارشناس نصب تذکر دهید. هم چنین شما تعیین می کنید که کابل کشی از چه نقاطی نباید انجام شود. حتما پیش از نصب دوربین مداربسته با تمام اهالی ساختمان یا محل کار خود به توافقات لازم در این زمینه برسید.

  نکته

  توصیه می شود مسئولیت پیگیری پروژه نصب دوربین مداربسته تنها به یک نفر سپرده شود. دخالت افراد متعدد در این کار باعث عقب افتادن و یا توقف پروژه می گردد. لذا تمامی نکات مد نظر افراد را توسط یک شخص معین به کارشناس نصب انتقال دهید.

  نکات مربوط به اتصال تجهیزات به اینترنت

  امروزه تمامی کسانی که قصد نصب دوربین مداربسته دارند تصاویر را از طریق موبایل و به صورت راه دور مشاهده می کنند. لذا وجود اینترنت فعال در محل نصب دستگاه ضبط و پخش دوربین الزامی است. چنانچه قصد دارید این کار را انجام دهید ، تامین اینترنت برای محل نصب، وظیفه شما می باشد.در صورتی که نیاز باشد کارشناس نصب دوربین مداربسته برای پیگیری و راه اندازی اتصال اینترنت زمان جداگانه صرف کند، این موضوع برای شما هزینه دارد. توصیه می شود جهت جلوگیری از هزینه های اضافی خودتان پیگیری های لازم را انجام دهید.

  نکات مربوط به تسویه حساب

  تسویه حساب مربوط به نصب تجهیزات، پس از تحویل تصاویر به شما انجام می شود. لازم است بدانید تسویه حساب به معنای پایان کار نیست. کارشناس پس از تسویه حساب کامل وظیفه دارد استفاده از کل سیستم را به شما آموزش دهد. عدم تسویه حساب به موقع، باعث اتلاف وقت شما و کارشناسان نصب می شود. لذا با انجام به موقع این کار از بروز مشکلات بعدی جلوگیری نمایید. دقت داشته باشید به دلیل تخصصی بودن استفاده از سیستم های نظارت تصویری، شما همواره نیاز به ارتباط با کارشناس نصب خود دارید.

  پشتیبانی از مشتری

  سیستم های دوربین مداربسته همانند یک موجود زنده نیاز به مراقبت و بررسی مادام العمر دارند. مواردی وجود دارد که ممکن است باعث بروز اختلال در کار این گونه سیستم ها شود که باید به آن ها توجه کرد. این موارد به شرح زیر است:

  ممکن است به دلیل خرابی حافظه جانبی، ضبط تصاویر متوقف شود.

  گرد و خاک باعث کاهش دید دوربین می گردد.

  به دلیل سوختگی منبع تغذیه برق، تمام سیستم یا بخشی از آن از کار می افتد.

  به دلیل تغییر نیازهای مشتری، تعداد یا محل نصب دوربین تغییر می کند.

  انتقال تصاویر بر روی اینترنت دچار مشکل می شود.

  نرم افزار دستگاه ضبط به دلایلی از کار می افتد و نیاز به بازبینی و تعمیر دارد.

  مواردی که اشاره شد از مهم ترین موضوعاتی است که برای دریافت پشتیبانی از طرف مشتری اتفاق می افتد. دلایل بسیار دیگری نیز ممکن است منجر به این مساله گردد. لذا تضمین خدمات پس از فروش توسط کارشناس نصب دوربین مداربسته بسیار ضروری است.