راهنمای خرید دوربین مداربسته

why elm
why elm

دوربین مداربسته یک سرمایه گذاری مهم برای امنیت بیزنس شماست. محل کار, محل شخصی , اگر شما در نطر دارید یک سیستم نو راه اندازی کنید و یا سیستم قدیمی خود را به روز کنید, راهنمای دوربین مداربسته ما می تواند به شما کمک کند که بدانید چه خبر است و از کجا باید شروع کرد.

ویدیوی HD فوق العادس

دوربین های کیفیت بالا می توانند وضوح تصویری را ارایه کنند که شما برای پیدا کردن جزییاتی مانند پلاک خودرو و صورت چهره به آن احتیاج دارید. با پیشرفت علم و تکنولوژی قیمت این دوربین ها بسیار مناسب شده است.

کیفیت 1 مگاپیکسل را HD می گویند و کیفیت 2 مگا پیکسل را فول HD و کیفیت 5 مگاپیکسل را 2K و کیفیت 8 مگاپیکسل را 4K می نامند. هر چقدر کیفیت بالاتر تصاویر شارپ تر و واضح تر . یکی از بهترین نکاتی که دوربین های HD دارند این است که شما می توانید روی تصاویر زوم دیجیتال کنید با این حال کیفیت زیاد تغییری نمی کند اما در دوربین های کیفیت پایین با زوم دیجیتال تصویر مبهم می شود.

سه نوع سیستم و دوربین های مداربسته وجود دارد

سه نوع اصلی سیستم دوربین مداربسته داریم. هر کدام بر روی نوع کابل جداگانه و تکنولوژی دوربین های مختلف کار می کنند.

سیستم آنالوگ سنتی و قدیمی

بر روی کابل RG59 تصویر می دهد و این مدل ارزان ترین مدل هاست و زوم آنچنانی ندارد.

دوربین های AHD

دوربین های آنالوگ نسل جدید که دیجیتالی هستند و کیفیت بسیار بالایی دارند . این دوربین ها مبتنی به بستر آنالوگ می باشند . خیلی ساده و بدون پیچیدگی در نصب و راه اندازی می باشند .

دوربین های مبتنی بر IP یا تحت شبکه

این دوربین ها بر روی شبکه کامپیوتر کار میکنند . حتما باید برای آن سوییچ داشته باشید و برای راه اندازی کمی پیچیدگی وجود دارد . قیمت بالاتری دارد و تصاویر آن بسیار تمیز تر و واضح تر نسبت به بقیه می باشد . امکانات اضافه تری هم دارد .

ضبط کننده دوربین های امنیتی(DVR - NVR)

یک دستگاه DVR یا دستگاه NVR مغز سیستم امنیتی به شمار می رود. محلی که تصاویر در آن ضبط و نگهداری می شود. زمانی که می خواهید یک سیستم امنیتی دوربین مداربسته بخرید حتما راهنما را مطالعه کنید تا مطمین شوید که دستگاه ضبط کننده شما با نوع دوربین شما که خریداری کرده اید مطابقت دارد و پشتیبانی می کند یا خیر. تمام DVR  ها می توانند از راه دور به کامپیوتر,موبایل یا تبلت شما متصل می شود و میتوانید تصاویر بر روی دستگاه های خود از راه دور مشاهده کنید. حتی تصاویر ضبط شده را می توانید باز بینی نمایید. شما می توانید ضبط دستگاه را روی حالت 24 ساعت 7 روز هفته تنظیم کنید و یا حتی زمان بندی کنید چه زمانی ضبط کند و حتی می توانید روی حالت ضبط حرکتی که زمانی جسمی یا فردی از جلوی دوربین رد شد و دوربین حرکتی را تشخیص داد ضبط کند تنظیم نمایید. شما این کار ها را از هر جایی که دوست دارید و هر زمانی که می خواهید می توانید انجام دهید.

DVR --> Analog + AHD

XVR --> Analog + AHD +CVI + TVI + IP

NVR --> IP

انواع دوربین های مداربسته:

هر شکل دوربین قابلیت ها و ویژگی های متفاوتی دارد. فقط درباره ی همه ی دوربین ها قابلیت دید در شب یکسان است که همه ی دوربین ها دارند. شما حتی می توانید مدل های مختلف را با هم در یک سیستم امنیتی استفاده کنید. بعضی از دوربین ها مثل دوربین عکاسی لنز تنظیم شونده دارند که اصطلاحا به آن وریفوکال هم می گویند که می توانید بنا به محیطی که در آن قرار می گیرند تنظیم شوند تا بهترین پوشش دهی را داشته باشند.

  • دوربین بولت

 • مناسب محیط بیرونی
 • به همراه پایه قابل تنظیم در همه جهات
 • ضد گرد و غبار
bolet-cctv

  • دوربین دام

 • مناسب محیط داخلی
 • قابل تنظیم برای جهات مختلف
dom-cctv

  • دوربین صندوقی

 • مناسب محیط خارجی
 • شامل فن و هیتر
 • بیشترین اطمینان در برابر آب و گرد و غبار
bolet-cctv

  • دوربین چرخشی

 • مناسب جهت نظارت محیطی
 • 360 درجه چرخشی
 • ضد آب و گرد و غبار

لنز های زاویه دید عریض

باید دوربینی را انتخاب کنید که زاویه دید عریض تری داشته باشد ولی در تصاویر عریض اشیا دورتر به نظر می رسند. یک دوربین مداربسته با لنز 3.6 استاندارد می باشد و می تواند زاویه دید 90 درجه ای را به شما بدهد. دوربین با لنز 2.8 تصویر عریضی با زاویه دید 110 درجه می تواند برای پوشش محیط های بزرگ ایده آل باشد. شماره ی لنز دوربین مداربسته زاویه دید دوربین را مشخص می کند.اگر شما پوشش تصویری بیشتری می خواهید

دوربین جدید سوپر واید میتواند تصویر باز تری به نسبت ارائه کند . اطلاعات بیشتر کلیک کنید .

ذخیره سازی تصاویر دوربین مداربسته

اکثر مشتریان تمایل دارند تصاویر دوربین هایشان بین 7 تا 10 روز ضبط شود. اگر بیشتر از این تعداد روز می خواهید ضبط تصاویرتان را داسته باشید این به این معناست که فضای بیشتری برای ذخیره سازی مورد نیازتان است. رنج ذخیره سازی تصاویر برای 2 عدد دوربین از 1 ترابایت هارد 64 ترابایت هارد برای 32 عدد دوربین می باشد حتما در نظر داسته باشید هر چقدر دوربین هایتان کیفیت بالاتری داسته باشند فضای بیشتری نیز احتیاج خواهند داشت. دستگاه های DVR یا NVR بنابر مدل های مختلف تعداد هارد های بیشتر از یک عدد را هم پشتیبانی می کند بنابر این باید توجه داشته باشید چقدر زمان ضبط نیاز دارید. چقدر حافظه نیاز دارید . آیا دستگاهتان می تواند این حجم از حافظه را پشتیبانی کند.

دوربین مداربسته دید در شب رنگی چیست ؟
دوربین های مداربسته وقتی شب میشود دید در شب آنها تصاویر را سیاه و سفید میکنند ولی با تکنولوژی جدید استارلایت با کمک نور کم محیط نیاز به دید در شب نیست و تصاویر به راحتی میتواند در شب در جایی که چشم ما جایی را نمیبیند مثل روز و رنگی تصویر بدهد ؟

برای محیط هایی که نور نامناسب دارند ازچه دوربین هایی باید استفاده نمود ؟
اگر برای محلی که نور نامناسب است دوربین میخواهید این را باید بدانید که هر دوربین مداربسته ای کار شما را راه نمی اندازد . دوربین های مداربسته معمولی یا نور محیط را کم و یا زیاد میکنند و اگر محیط شما یک رارو باشد که انتهای آن در و با باز کردن درب نور خورشید باشد و داخل راهرو تاریک تر تصاویر تاریک و نامناسب میشوند و خیلی وقتها چهره معلوم نمی شود . برای این محیط ها باید از دوربین هایی استفاده کنید که حتما WDR واقعی داشته باشند . تاکید میکنم واقعی نه دیجیتالی . WDR  جاهایی از تصویر که تاریکه روشن میکنه و همزمان جاهایی که نورش زیاده را کم میکند .

برا ی محیط های باز و بزرگ در شب چه دوربین مناسب تر است ؟
این را باید بدانید دید در شب دوربین مسافت کم تری را در فضای باز نسبت به فضای بسته پوشش می دهد . این بخاطر این است که مادون قرمز دوربین با برخورد به شی و بازتاب آن به دوربین تشکیل تصویر در تاریکی مطلق را میدهد . این بدان معناست در فضای باز تصاویر دید درشب دوربین ها کمی نا واضح است و پیشنهاد میشود برای مسافت های بزرگ و محیط های باز از دوربین استارلای استفاده شود .

چه دوربینی مناسب پلاک خوانی است ؟
دوربین های مداربسته IP برای پلاک خوانی از دوربین های AHD بهتر است . دوربین های مداربسته عمدتا در شب مشکل پلاک خوانی دارند زیرا پلاک ها یا براق میشوند و یاچراغ ماشین دوربین رو کور میکنه . بهترین راه پلاک خوانی استفاده از دوربین پلاک خوان به همراه پروژکتور سفید می باشد .