ضبط صدا در دوربین های مداربسته

ضبط صدا در سیستم های نظارتی دوربین مداربسته به چند طریق امکان پذیر می باشد .همانطور که میدانید دوربین های مداربسته کلآ به دو نوع آنالوگ وتحت شبکه تقسیم می شوند ,که ضبط صدا در هر کدام ازاین تکنولوژی ها متفاوت است وما به هردوی آنها می پردازیم .

ضبط صدا در سیستم های آنالوگAHD :

در این نوع از دوربین های مداربسته دستگاه های ضبط ویدئویی و ضبطِ ضبط صدا را به عهده دارند .به این صورت که بنا به مدل دستگاه و تعداد کانال صدای مورد پشتیبانی دستگاه می توان از میکروفن استفاده کرد. مثلآ دستگاه DVR ما 4 کانال می باشد. در پشت دستگاه می بینیم که 4 پورت ورودی صدا برای ما در نظر گرفته شده ,مانند دوربین مداربسته برای هر یک از میکروفن ها می بایست سیمی مانند سیم دوربین مداربسته کشیده شود وبرای میکروفن ها حتمآ باید از منبع تغذیه هم در نظر گرفت .(میکروفن های حرفه ای ضبط صدا در دوربین های مداربسته همانند یک دوربین منبع تغذیه و کابل تصویر نیاز دارد.)

diagram

انواع میکروفن :

میکروفن های شنود صدا در سیستم های نظارتی مدل متنوع و مختلفی دارند که ساده ترین آنها فقط یک میکروفن خالی است و در حالت پیشرفته یک ولوم صدا هم دارند که می توان شدت صدای ورودی را کم و زیاد کرد .که اصطلاحآ به آن GAIN هم گفته می شود .

audio

ضبط صدا در سیستم های تحت شبکه و IPچگونه است ؟

بعضی از دوربین های تحت شبکه ویا IP بصورت پیش فرض توسط کارخانه سازنده داخل بدنه دوربین میکروفن تعبیه شده و استفاده از این دوربین ها و فعال کردن قابلیت صدا در آن به راحتی می توانید علاوه بر تصویر, صدای محیط اطراف راهم داشته باشید .ولی خب در اکثر دوربین ها بجای 2پورت که یکی شبکه و یکی پورت برق یا منبع تغذیه می باشد.یک پورت دیگری هم برای اتصال میکروفن مستقیم به دوربین وجود دارد ولی حتمآ باید در نظر داشته باشید که در این حالت میکروف نیازمند تغذیه برق می باشد .