خرید دوربین مداربسته:

cctv buy
cctv buy

برای راه اندازی یک سیستم دوربین مداربسته نیاز به موارد زیر است:

یک یا بیش از یک عدد دوربین مداربسته

دستگاه ضبط و پخش

کابل و اتصالات نصب

حافظه برای ذخیره سازی تصاویر (هارد دیسک)

منبع تغذیه برق (آداپتور)

mobile-hand

برای مشاهده تصاویر به صورت زنده یا ضبط شده می توانید یک تلویزیون یا مانیتور کامپیوتر را به دستگاه ضبط و پخش خود متصل کنید. راه دیگر برای مشاهده تصاویر اتصال به دستگاه از طریق اینترنت است. برای مشاهده تصاویر با گوشی موبایل نیاز به امکانات زیر می باشد:

گوشی موبایل دارای سیستم عامل اندروید یا iOS (گوشی های اپل)

اتصال به اینترنت از طریق مودم

نرم افزار انتقال تصاویر

 

انواع دوربین مداربسته:


انواع دوربین مداربسته از نظر تکنولوژی:

دوربین مداربسته از لحاظ تکنولوژی به دو دسته کلی دیجیتال و آنالوگ تقسیم بندی می شود. دوربین مداربسته دیجیتال که به آن دوربین مداربسته شبکه نیز گفته می شود دارای تکنولوژی جدیدتری است. برای انتقال اطلاعات و تصاویر این دوربین ها از کابل شبکه یا امواج بیسیم (مشابه امواج مودم بیسیم) استفاده می گردد.

تکنولوژی آنالوگ که امروزه به دوربین مداربستهAHD (ای اچ دی) شناخته می شود، از یک کابل مشابه کابل آنتن تلویزیون با مغذی فلزی برای انتقال تصاویر استفاده می نماید. این سیستم در مقایسه با دوربین مداربسته شبکه تکنولوژی قدیمی تر و ارزان تری می باشد. دوربین های AHD به صورت گسترده ای در انواع اماکن مسکونی و تجاری کاربرد دارد.

در جدول زیر به مقایسه مهم ترین ویژگی های دوربین مداربسته َAHD و دوربین مداربسته تحت شبکه اشاره پرداخته شده است:

سوالات متداول

AHD

IP

اتصال مستقیم از اینترنت

خیر

بله

قیمت پایین

بله

خیر

نصب بدون نیاز به برق کشی

خیر

بله

کابل کشی از دوربین تا دستگاه

بله

خیر

اتصال بیسیم

خیر

بله

مشاهده تصاویر ضبط شده از اینترنت

بله

بله


انواع دوربین مداربسته از نظر ظاهری:

تقسیم بندی دوربین های مداربسته از لحاظ ظاهر و بدنه شامل موارد زیر می باشد. این تقسیم بندی ارتباطی با تکنولوژی داخلی (دیجیتال یا آنالوگ) ندارد. دو دوربین با ظاهر یکسان می توانند دارای تکنولوژی ها و کیفیت های مناسب باشد.

دوربین مداربسته دام (گنبدی):

600

به دوربین هایی با ظاهر نیم کره ای شکل گفته می شوند. این نوع از دوربین مداربسته عموما برای نصب بر روی سقف و دیوار مناسب است. دوربین مداربسته دام اغلب با توجه به شدت ضد آب بودن بیستر در محیط های داخلی و در کنج اتاق ها نصب می شود و در صورت ضد آب بودن میتوان با استفاده از پایه بیرون هم نصب نمود . هم چنین می توانند زاویه بسیار خوبی را در صورت نصب صحیح پوشش دهند.

دوربین مداربسته بولت (استوانه ای):

600

دوربین مداربسته بولت طراحی استوانه ای شکل دارند. این دوربین ها هم می تواند بر روی سقف و هم بر روی دیوار نصب شود. این نوع دوربین مداربسته دارای مدل های مختلفی می باشد و کاربرد گسترده ای دارند. استاندارد ضد آب و گرد و غبار این نوع محصولات بیشتر میباشد و به راحتی میتوان در هر شرایط آب و هوایی استفاده کرد .

 

دوربین مداربسته صنعتی (صندوقی):

600

دوربین مداربسته صنعتی دارای بدنه های قدرتمند که عموما ضد آب و ضد ضربه است می باشد. این محصولات می تواند دارای حالت های ظاهری مختلفی باشد اما ویژگی مشترک آن ها ضد آب، ضد گرد و غبار و ضد ضربه بودن می باشد.

 

 

دوربین مداربسته گردان: این دوربین ها اغلب دارای ظاهر مشابه می باشد. ویژگی این محصولات قابلیت چرخش و حرکت زاویه دوربین در جهات مختلف (بالا، پایین، چپ و راست) است. هم چنین امکان زوم کردن به صورت اپتیکال در این نوع محصولات وجود دارد. دوربین مداربسته گردان به دوربین PTZ شهرت دارد. این دوربین ها جهت نظارت محیط های بزرگ بسیار کاربردی می باشد .

 

دوربین مداربسته دید در شب:

امروزه با پیشرفت تکنولوژی اکثر دوربین های جدید مجهز به تکنولوژی دید در شب مب باشند . دوربین مداربسته دید در شب از نور مادون قرمز برای روشن کردن تاریکی استفاده می کند. نور مادون قرمز با چشم انسان قابل دیدن نیست. زمانی که نور مادون قرمز به اجسام تابیده می شود بازتاب ان می تواند توسط سنسور تصویر دوربین مداربسته دریافت شود. این بازتاب به شکل تصویر سیاه و سفید دیده می شود.

nightmode
nightmode

دوربین مداربسته دید در شب رنگی:

قابلیت جدیدی در دوربین های مداربسته ELM رونمایی شده که Starlight نامیده می شود. این قابلیت به دید در شب رنگی شهرت پیدا کرده است. قابلیت Starlight بدون استفاده از نور مادون قرمز و با استفاده از پردازش تصویر می تواند در تاریکی نزدیک به مطلق تصاویر رنگی ارایه بدهد. جالب اینکه چشم انسان در چنین محیطی نمی تواند تصویر واضحی ببیند.


امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال