monitoring
monitoring mob

انتقال تصویر دوربین مداربسته

انتقال تصویر دوربین های مداربسته از قدیم مورد توجه تمام مشتریان بوده و هست اما با این تفاوت که در گذشته انتقال تصویر خیلی سخت و دشوار انجام می شد ولی امروزه خیلی ساده انجام می شود.

monitoring
monitoring mob

دستگاه های سری قدیمی که از تکنولوژی P2P پشتیبانی نمی کنند و حتما می بایست از اینترنت ADSL محل خود در خواست IPثابت (ولید) کنند. نکته اینجاست که اگر اینترنت همراه اول، ایرانسل یا اینترنت سیم کارتی داشته باشید در خواست IPولید کمی دشوارتر است و نیاز به صرف هزینه دارد. بعد از دریافت IPولید در تنظیمات مودم خود وارد شوید و گزینه ی DMZ را فعال کنید و داخل باکس DMZ، آدرس IP دستگاه DVR/NVR را وارد کنید. در تمام مودم ها این عملیات به صورت مشابه انجام می شود. حالا شما می توانید در نرم افزار موبایل یا کامپیوتر خود، آدرس آپی ولید را به همراه نام کاربری و رمز عبور وارد کنید و تصاویر را دریافت نمایید.

با پیشرفت علم و ظهور تکنولوژی انتقال تصویر P2P، هر دستگاه یک کد منحصر به فرد به نام کد P2P دارد که نیاز به هیچ تنظیمات و عملیات خاصی برای انتقال تصویر ندارد و با تمام شبکه های اینترنت سازگاری دارد و فقط کافیست اینترنت را به دستگاه متصل کنید. کد P2P به همراه نام کاربری و رمز عبور را در نرم افزار گوشی وارد کنید و به سرعت تصاویر برای شما قابل دسترس خواهند بود.

monitoring2
monitoring2 mob

    آموزش انتقال تصویر شامل سه قسمت می باشد:

  • تنظیمات روی دستگاه DVR و یا NVR
  • نصب نرم افزار و تنظیمات روی موبایل
  • نصب نرم افزار و تنظیمات در کامپیوتر

لازم به ذکر است که این سرویس در تمام دستگاه های ELM قابل اجرا، رایگان و بدون محدودیت زمانی است و از نظر سرعت و امنیت از بهترین سرویس های انتقال تصویر در سطح بین المللی می باشد.

تنظیمات روی دستگاهDVR/NVR

دستگاه را با استفاده از کابل شبکه به اینترنت متصل نمایید و از اتصال صحیح کابل شبکه اطمینان حاصل کنید (دو چراغ سبز و نارنجی موجود بر روی پورت شبکه دستگاه می بایست به حالت چشمک زن در آید) اگر اینترنت بی سیم دارید و یا امکان کابل کشی شبکه وجود ندارد می توانید از دستگاه های Access point Bridge استفاده کنید چرا که سرویس انتقال تصویر P2Pفقط روی پورت LAN شبکه فعال می باشد.

طبیعتا هر چه قدر سرعت اینترنت محل قرارگیری دستگاه مدیریت ضبط تصاویر و هم چنین سرعت اینترنت در محل مشاهده تصاویر بالاتر باشد، تصاویر با سرعت و کیفیت مطلوب تری در نرم افزار مشاهده می شوند. به طور مشابه هرچقدر سرعت اینترنت پایین تر، تاخیر پخش تصاویر بیشتر و کیفیت آن پایین تر است. البته این سرویس طوری طراحی شده است تا با شرایط مختلف سرعت اینترنت خصوصا در ایران سازگاری مناسبی داشته باشد.

تنظیمات نرم افزاری

روی صفحه اصلی دستگاه DVR و یا NVR خود راست کلیک کرده و گزینه منوی اصلی را انتخاب کنید.

از داخل منوی اصلی دستگاه گزینه شبکه را یافته وارد آن شوید.

گزینه ی DHCP را فعال کنید تا دستگاه به صورت خودکار یک آدرس آی پی IP غیر تکراری و هم رنج با شبکه شما دریافت کنید.

در صورتی که از شبکه خود اطلاعات کافی دارید یک آی پی هم رنج با مودم برای دستگاه مانند نمونه زیر تعریف کنید :

192.168.0.10 => 192.168.1.114

255.255.255.0 => 255.255.255.0

192.168.0.1 => 192.168.1.1

در انتها تغییرات انجام شده را با استفاده از تیک سبز رنگ در بالای پنجره تنظیمات ذخیره کنید.

برای انجام تنظیمات روی موبایل و کامپیوتر نیاز به اطلاعاتی مانند کد P2P و نام کاربری و پسورد تعریف شده روی دستگاه است که آخرین گزینه در قسمت شبکه به شما کد P2P و یا QR Code آن را برای استفاده سریع تر و راحت تر نمایش خواهد داد همین طور نام کاربری پیش فرض Admin و بدون پسورد است.

نصب نرم افزار و تنظیمات روی موبایل Smart Meye

sample monitoring
sample monitoring mob

نرم افزار موبایل برای مشاهده کردن تصاویر، بازبینی آن ها و انجام برخی تنظیمات دستگاه روی انتقال تصویر قابل استفاده می باشد.

این نرم افزار را می توانید از روش های زیر تهیه نمایید:

سی دی موجود در بسته بندی دستگاه

مراجعه به قسمت دانلود در سایت http://www.elm-co.ir

ارتباط با بخش پشتیبانی فنی در تلگرام @ TechnicalSupportELMCCTVCo

نرم افزار موبایل برای سیستم عامل های iOS در App store قابل دریافت است.

نکته: DNS به صورت پیش فرض روی سرویس دهنده های اینترنتی تنظیم هستند اما می توانید از DNS های دیگری هم مانند زیر استفاده کنید:

192.168.1.1

114.114.114.114

پس از نصب و ورود به نرم افزار در ناحیه پایین و چپ علامت بعلاوه + را جهت اضافه کردن دستگاه جدید انتخاب می کنیم و وارد قسمت Manual Add می شویم. در این بخش نیاز است اطلاعات مربوط به دستگاه را وارد نمایید:

Device name یک نام به دلخواه

Address / ID آدرس آی پی ولید و یا کد P2P می توانید کد P2P را با اسکن کردن QRموجود در بخش P2Pشبکه دریافت نمایید.

Username نام کاربری

Password کلمه عبور

پس از وارد نمودن اطلاعات دستگاه خود در ناحیه بالا و راست تیک سبز رنگ را انتخاب می کنیم تا تنظیمات وارد شده و ذخیره شوند و پیغام Save Success مشاهده شود. در صورت مشاهده پیغام خطا، اطلاعات ورودی و اتصال به اینترنت را هم در موبایل و هم در دستگاه بررسی کنید. حالا دستگاه جدید برای نرم افزار تعریف شده و به صفحه ی اصلی آن باز می گردیم.

کنار علامت پلاس + نام دستگاه شما اضافه شده است و با انتخاب آن و شماره کانال های بالای آن می توانیم تصاویر را به صورت زنده ببینیم .

همینطور منوی تنظیمات نرم افزار و بازبینی (Remote Playback) در ناحیه بالا و چپ قرار گرفته است.

نصب نرم افزار و تنظیمات در کامپیوتر www.dddns.org

برای سرعت بیشتر و سهولت در باز کردن تصویر های مورد نظر تحت اینترنت سایتی طراحی شده تا کاربران بتوانند با وارد کردن سه مشخصه ی کد P2P، نام کاربری و پسورد دستگاه خود تصاویر و تنظیمات دستگاه خود را به طور کامل مشاهده و حتی تغییر دهند و تصاویر ضبط شده ی قبلی را چک کنند.

مقدمات مورد نیاز برای باز کردن این سایت و تصاویر

بستن و یا غیر فعال کردن فایروال ویندوز و آنتی ویروس:

از منوی استارت ویندوز ، گزینه Control Panel را انتخاب کرده وارد آن شوید.

در داخل Control Panel گزینه Windows Firewall را یافته و انتخاب نمایید تا Firewall باز گردد.

چنانچه گزینه Windows Firewall را نمی یابید حالت نمایش را از گوشه سمت راست بالای صفحه از Category بهLarge Icons تغییر دهید.

چنانچه فایروال ویندوز شما غیر فعال باشد، گزینه های پنجره وضعیت به رنگ قرمز می باشند. در این صورت نیاز به گام های بعدی ندارید. چنانچه گزینه های پنجره وضعیت سبز رنگ باشند، به معنای فعال بودن فایروال است. جهت غیر فعال سازی آن از منوی سمت چپ گزینه Turn Windows firewall on or off را انتخاب نمایید. در پنجره ای که باز می گردد توجه نمایید همه حالات فایروال بر روی Turn off windows firewall باشد.

فعال سازی Active controls and plug-insدر مرورگر اینترنت اکسپلورر IE

نرم افزار Internet Explorer را باز نمایید. با وارد شدن به منوی Tools و انتخاب گزینه ی Internet Options پنجره ی جدیدی باز می شود.

در این پنجره در سربرگ Security و انتخاب گزینه ی Custom level باز پنجره ی جدیدی مشاهده می شود که در کادر وسط اگر کمی به سمت پایین حرکت کنیم دسته ی Active controls and plug-ins را می بینیم.

در این دسته هر موردی که روی Disable بود را در صورتی که گزینه Prompt داشت روی Prompt و در غیر این صورت روی Enable قرار می دهیم تا به دسته ی دانلود برسیم (تمام مواردی که آیکون مکعب رنگی در سمت چپ آن ها می بینیم) سپس تغییرات انجام شده را ذخیره و به صفحه ی اصلی مرورگر برمی گردیم. در این مرحله کافیست برای اولین بار آدرس سایت را در قسمت نوار آدرس وارد کنیم تا پلاگین مربوط به آن روی مرورگر ما نصب گردد.

سپس وارد سایت http://www.dddns.org شوید. در اولین ورود از شما اجازه اجرای پلاگین را می خواهد که شما با صدور مجوز ورود وارد سایت می شوید.